Εκθέσεις

Παρασκευή 20/10/2016, 10.00 – 20.00,
4ος όροφος κτιρίου Δελμούζου,
προθάλαμος αμφιθεάτρου Σαράτση.

Έκθεση Ζωγραφικής των μαθητών και μαθητριών της Γ’ Τάξης του 3ου Γυμνασίου Τρικάλων με θέμα: «Ο κύκλος της ανθρώπινης ζωής με σχήματα και χρώματα». Υπεύθυνη: Κωνσταντία Καλλέργη

Έκθεση Φωτογραφίας

Σάββατο 21/10/2016, 10.00 – 20.00,
4ος όροφος κτηρίου Δελμούζου,
προθάλαμος αμφιθεάτρου Σαράτση

Η Φωτογραφική Ομάδα Φοιτητών/Φοιτητριών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας αυτοσυστήνεται, παρουσιάζοντας το πρώτο φωτογραφικό της project, με τίτλο INTRO. H έκθεση περιλαμβάνει αυτοπορτρέτα και γραπτή παρουσίαση των επιθυμιών των φοιτητριών/φοιτητών, που μέχρι στιγμής μένουν ανεκπλήρωτες. Τη συμβουλευτική καθοδήγηση των μελών και την επιμέλεια της έκθεσης πραγματοποίησε η Νατάσα Καρακατσάνη, υπεύθυνη συντονισμού της Φωτογραφικής Ομάδας Φοιτητών/τριών του Π.Θ.

Συμμετέχουν οι: Δημήτρης Ασίμογλου, Στέλλα Βακαλοπούλου, Νέστωρ Δημητράκης, Συμέλα Ηλιάδου, Δάφνη-Ευαγγελία Κάβουρα, Ευσταθία Κοϊτσάνου, Ειρήνη Λαζαρίδου, Ευθύμης Λεβέντης, Στάθης Μελαχρόπουλος, Ελένη Μπιώτη, Τόνα-Φωτεινή Νασίκα, Πηνελόπη Παλαιοδήμου, Ιωάννα-Μαρία Παπαδημητροπούλου, Κρυσταλλία Παπαϊωάννου, Κωνσταντίνα Ρηγάκη, Ισιδώρα Σιμοπούλου, Νικόλας Τέζας, Μάρω Χαδίνη.